FOCENÍ BATOLAT

Říkám, že je to takové pokračování newborn focení. Což samozřejmě není pravidlem. Batolátka se s rekvizitami, obdobně jako u newborn focení, jen jsou děti už o něco větší. Někdy se tomuto focení říká „Sitter“.

Batolátka fotím v mém ateliéru v Blansku.

INFORMACE K FOCENÍ


Kdy je nejlépe realizovat focení?

Ideální věk pro focení batolátek je v rozmezí cca 6-10 měsíců (8.-9. měsíc). Klíčové je, aby dítko už vydrželo sedět samo, bez opory. 

Časově je nejvhodnější fotit v dopoledních hodinách, protože jsou děti v této době nejvíce aktivní. Jsou dostatečně odpočinuté po nočním spaní a plné energie, kterou by mohly kolikrát i rozdávat.

Jak focení probíhá?

Focení trvá necelou hodinu, většinou kolem 30-40 minut. Focení je rychlé, protože děti mají velký výdej energie, navíc jsou ve věku, kdy mají vše hned prohlédnuté a zajímá je naprosto vše. Proto se čas focení odvíjí od spolupráce batolátka.

Samozřejmostí je i focení celé rodiny či sourozenců společně, což doporučuji při společné jednoduché hře, která všem vykouzlí úsměvy na tvářích. To jsou totiž skvělé chvíle, které dají fotografiím emoce.

Co si vzít s sebou?

Doporučuji barevně sladěné oblečení bez obrázků a nápisů. Nejlépe vypadají světlé a zemité barvy. K dispozici mám oblečení pro batolátka – pro holčičky šaty a pro chlapečky kalhoty, ke kterým se hodí body či košile v bílé či zemité barvě.

Rekvizity a další doplňky zajistím. 

 

„První úsměv miminka.
Generační pouto vaší rodiny.
Ráda u toho budu s vámi..“

 

fotka miminka

 

ADRESA ATELIÉRU


Hana Klimešová
Pražská 1827/66
67801 Blansko

modrá budova SBD Macocha
2. mezipatro

 

KONTAKTY


info@hanaklimesova.cz

+420 721 025 363