Focení miminek a newborn

Newborn focení je moje velice oblíbené téma
a opravdu si to užívám, stejně tak focení svateb. Sama mám dvě děti, takže mám bohaté zkušenosti jak z pozice mámy, tak z pozice fotografky.

V širokém okolí Blanska, Boskovic, Letovic (v okruhu Březová nad Svitavou, Prostějov, Brno
a Bystřice nad Pernštejnem) jsem jedna z mála fotografek, co se focení newborn věnuje v takovém rozsahu.

Kdy a kde focení miminek probíhá

Focení miminek probíhá nejčastěji v ideální době v rozmezí 8-12 dnů věku. Časově se pohybuje mezi 2-4 hodinami, podle toho, jak je miminko spavé a spokojené. Fotky novorozenců z tohoto období jsou jedinečné, protože se starším mimčem, byť o pár týdnů, už toto nafotit nelze. Proto si opravdu dobře rozmyslete, zda byste svůj uzlíček štěstí tímto stylem zachytit chtěli nebo ne. Objednávejte se na tohle focení ideálně ještě v těhotenství, nejpozději po příchodu z porodnice domů.
Tam už ale riskujete to, že nebudu mít volný termín.

Fotky miminek jsou více a více žádané a není divu. Je to úžasně odvedená práce nejen nás fotografů. S miminkem pracuji já sama, mamince předávám na krmení či jiné nutné věci. Často slýchávám, že jsem neuvěřitelně trpělivá. Ono to jinak ale ani nejde. Maminky jsou často nervózní z toho, že jim miminko nechce usnout nebo nějaké rekvizity zašpiní. To vůbec nevadí. Se vším se počítá a věřte mi, že nebudete první ani poslední. Vše si čistím sama, tak buďte v klidu.
Focení samotné je pro Vás i relaxem, protože můžete na chvíli i „vypnout“ a jen sledovat. Fotky vašich novorozenců pak budou správnou odměnou.

Fotografování miminek probíhá v mém ateliéru, kde je vše potřebné zajištěno, takže se nemusíte ničeho obávat. Je to z důvodu, že již není v mých silách vše potřebné převážet do vašich domovů. Poberu jen malou část a navíc podmínky u vás jsou kolikrát velice špatné (jak prostorem, tak světelností), a to se bohužel odráží i na fotkách.

Ve vašich domácích podmínkách nejsem schopna docílit veškerého komfortu, a posunu, abych mohla stále zvyšovat kvalitu.

Nemusíte se bát, že v některém směru třeba budete strádat, naopak.

Dostanete kávičku či jiné občerstvení, uděláte si pohodlí a budete se jen dívat (tedy mimo kojení/krmení atd.). K dispozici budete mít
i koupelnu, kdyby bylo potřeba miminko opláchnout, mikrovlnnou troubu. Hned u ateliéru je parkoviště a pár metrů vzdálené dětské hřiště, pro starší sourozence, když budou mít dlouhou chvíli. Kousíček je i les, tak se tatínkové či babičky mohou jít se staršími sourozenci či sami projít třeba.

Někteří namítají, že mají zatím zákaz vycházení s miminkem z domu. Nemusíte se bát. Zákaz je spíš
o tom, aby jste s miminkem neabsolvovali dlouhé vycházky, na které ještě není připravené. Naopak
k lékaři nebo z porodnice s ním také musíte nějaký ten přejezd autem udělat.
U mne budete v domácím prostředí úplně stejně, jako byste byli u sebe doma. 

Chtěla bych vás jen poprosit o dodržování zákazu vstupu vašich domácích mazlíčků. Při venkovním focení je s vámi velice ráda nafotím, ale do ateliéru je prosím neberte. Ateliér slouží výhradně pro focení miminek, a proto přítomnost mazlíčků není žádoucí.

Jediné, co budete potřebovat, je vzít s sebou nějakou svačinu. Vzhledem k tomu, že focení trvá cca 3-4 hodinky. Pití bude k dispozici. Případně je v dosahu i pár obchodů a pekárna.

Když by se vám líbilo nějaké foto vašeho miminka natolik, že byste chtěli něco extra, mohu zajistit tisk obrazů, velkých zvětšenin atd.

Rekvizity jsou v mé režii, stejně jako pomůcky k focení, které se snažím postupně doplňovat.

 

Poznámka:

Chtěla bych moc moc poprosit o jednu věc. Když poptáváte termín a já pošlu možnosti, dejte mi prosím vědět nejpozději do 24h, pro který termín jste se rozhodli nebo zda focení tedy vůbec chcete. Když není žádná odezva, je mi to líto vůči ostatním, že jsem mohla termín nabídnout dál. Jenže když čekám na vaše vyjádření, nemohu to udělat.

Když si focení rozmyslíte, nic se neděje, hlavu vám neutrhnu, ale prosím napište mi to, ať to zbytečně neblokuji. Děkuji za pochopení.

 

Mohlo by vás ještě zajímat:
Focení miminek a newborn cena