Informace k focení

Přípravy na focení a vizáž

Často se mne ptáte, co si máte vzít na focení za oblečení…

Vždy je lepší vzít sebou více kousků oblečení, které vyměníme v průběhu focení a mělo by odpovídat stylu, který si přejete na fotkách zachytit.

U těhotenského focení např. džíny, legíny, upnutá trika, tílka, bolérka, chlupatá vestička či kožíšek, šaty obepínající bříško, pěkné spodní prádlo, kalhotky zajímavé střihem, krajková noční košilka, košile na knoflíčky, může být i pánská, šátek, klobouk, šperky…
Doplňky: fotka z ultrazvuku, dudlík, capáčky, plyšový medvídek, malé autíčko, bodýčko, šatičky…

Nastávající maminky a Milk bath (mléčná lázeň) – krásně vypadá romantický účes – nejlépší jsou copy a drdoly, ale stačí i rozpuštěné vlnité vlasy. Líčení není dobré volit příliš výrazné, aby v kombinaci s něžností koupele přirozeně vypadalo vše přirozeně.
Zvažte, zda se chcete fotit nahá nebo zahalená. Nahé fotografie jsou krásné a vkusné a díky neprůhlednosti vody není vidět nic, co není žádoucí. Na druhou stranu, když budete např. v krajkových šatech (stačí použít jen krajkovou záclonu, která obepne prsa a bříško) bude celá kompozice působit také krásně. Ideální je ovšem krásné spodní prádlo, které je využíváno asi nejvíce.
Je dobré vymyslet i barvičky, do kterých budeme společně ladit i květinové rekvizity k focení.

Při focení rodiny, partnerského – rande (předsvatebního) focení, je vhodná barevná sladěnost oděvů. Můžete přinést rekvizity, které vystihují Vás či partnera, domácího mazlíčka, dětem třeba odrážedlo, oblíbenou hračku, atd.

Rozhodně se ale vyvarujte výrazným potiskům (ať už obrázky nebo nápisy) na oblečení či fosforovým odstínům. Na fotkách to opravdu nevypadá dobře. Ideální jsou pastelové barvy, kostkované či s proužky, pokud trváte na vzorech. Nejraději mám šaty, jednobarevná trička, košile, halenky a k tomu sladěné kalhoty, rifle, sukně, kraťasy.

Na focení v exteriéru přizpůsobte oblečení ročnímu období. Před těhotenským focením, kdy máte v plánu fotit se i ve spodním prádle, si neoblékejte příliš těsné prádlo, otlačené gumičky zůstávají dlouho viditelné.

těhotenské focení Blansko, Boskovice, Brno

Focení miminek

Ideální doba na focení miminek je max. do 14 dnů věku miminka. Proto se prosím předběžně objednávejte již v těhotenství a z porodnice mi pak pošlete SMS, že už máte uzlíček štěstí ve své náručí. V tomto období se fotí z důvodu, že jsou miminka ještě hodně spavá a dají se krásně polohovat.

Miminka fotím ve svém ateliéru. Je to z důvodu, že mám stále více a více rekvizit a u klientů doma většinou nejsou optimální podmínky. Navíc věčné převážení rekvizit je pro mne velice náročné a není v mých možnostech ani vše pobrat.

Co takové focení obnáší?

Miminko se fotí v aranžované nebo přirozené atmosféře. Mezi focením se můžete věnovat miminku s účelem jídla a přebalování.

Pokud máte nějakou konkrétní představu, určitě mi ji sdělte již při rezervaci termínu, ať se mohu připravit a vím, s čím mám počítat. Rekvizity a pomůcky mám své.

Pokyny pro vás rodiče:

Začátek focení miminek plánuji  nejčastěji mezi 9. až 10. hodinou ranní, z důvodu dostatečného přirozeného denního světla. Počítejte ovšem, že focení může trvat 2-4 hodiny. 


Před začátkem focení se postupuje následovně:

1) společně vybereme, v čem budeme fotit
2) miminko se u vybírání může napapat (u toho se trošku unaví)
3) následuje oblékání, uspávání a samotné focení

Berte na vědomí, že moc poloh a obleček se nevystřídá, pokud není situace ideální a miminko protestuje. Když vidím, že už je miminko hodně neklidné, jsou dvě varianty. Nafotit ještě pár fotek
s rodiči „lifestyle“ nebo pokud už je dostatek nafocených snímků, je zbytečné to prodlužovat.

Pokud se nestihnete objednat v termínu do 14 dnů miminka, pak fotím pouze
tzv. přirozeně, bez aranží. Určitě vás neodmítnu.