Kdy je nejvhodnější doba na focení svatebních portrétů a jak mezi tím zabavit hosty

Nejlépe se svatební portréty fotí až k večeru. Hosté již nejsou nervózní, hladoví a žízniví, je uvolněná atmosféra, a tím ideální doba na postrádání novomanželů. Navíc sluníčko už není tak ostré, takže už se dá i trošičku kouzlit se světlem, např. při západu slunce. Hostům můžete mezi tím nabídnout svatební dort s kávou.

Novomanželé si často vyhradí dobu na focení hned po obědě, což není ideální doba, protože je sluníčko ostré. Musí se ovšem brát v potaz roční období, protože v zimě se stmívá třeba již kolem 16h.
Focení může proběhnout i na 2x, v odpoledních hodinách nafotit něco a pak ve zlaté hodince (což je zpravidla hodinu před západem sluníčka) nafotit zbytek. A to opravdu doporučuji, protože fotky vypadají opravdu úžasně.

Pokud se chcete co nejvíce věnovat hostům, je třetí možnost, že svatební portréty nafotíme v následujících dnech po svatbě.

Na focení doporučuji vyhradit si asi 1-2 hodinky. Během této doby můžou svědci díky vhodnému programu hosty zabavit, kdyby bylo třeba. Pokud vás nenapadá jak, můžete se inspirovat…

Svatební noviny

Oblíbené jsou svatební noviny, v kterých snoubenci líčí začátky svého vztahu, nezapomenutelné chvíle z vašeho dosavadního společného života, může se přidat nějaký článek třeba ze světa celebrit, doplnit o pár vašich fotografií, vtipy, či něco pro vášnivé luštitele. Také se dají doplnit ještě o harmonogram svatebního dne či svatební menu. Můžete doplnit i o anketu pro hosty, kde mohou napsat tip na jméno vašeho prvního dítěte, nějaký recept na zaručeně šťastné manželství nebo nápad na oslavu vašeho prvního jubilejního výročí svatby.

Pokud chcete ještě vylepšit vzhled, ideální je sladit noviny se svatebním oznámením a stylem svatby.

Malování na svatební dort

Můžete risknout výzdobu oficiálního svatebního dortu nebo nechat udělat extra patrový dort potažený jen bílou hmotou a vedle nachystat potravinářské barvy, které jsou určené přímo na malování, popř. specielní fixy a stětce. Nechte hostům volnou ruku, aˇvás po příchodu z focení překvapí svým nadáním a originalitou.

Kniha hostů

Je to specielní místo, kam mohou hosté napsat nějaké moudro, přání, vzkaz, namalovat obrázek či se jen podepsat. Kniha vytvoří krásnou památku, ke které se určitě budete občas vracet, aby jste si vše mohli opět pročíst, pohlédnout a připomenout váš krásný den „D“.

Vyrobit si ji můžete i sami, dle stylu vaší svatby a jedinečný originál. Pro inspiraci se mrkněte na internet, kde naleznete určitě širokou škálu nápadů a možností.

Pokud hledáte něco úplně jiného, je tu ještě možnost třeba nějaké profi show. Nejoblíbenější je asi ohňová, barmanská, a pro děti asi nejzáživnější, bublinová (Bubble). Nejlépe dostupnou je asi karaoke. Pak je možnost využít třeba kouzelníka, karikaturistu či ochutnávku vín.

Velice oblíbený je fotokoutek, o který si můžete zrealizovat. Na svatbě se o něj může postarat i fotograf. Bližší info k mé nabídce najdete
v ceníku.