FOCENÍ MIMINEK (NEWBORN)

Newborn focení je moje velice oblíbené téma a opravdu si to užívám, stejně tak focení svateb. Sama mám dvě děti, takže mám bohaté zkušenosti jak z pozice mámy, tak z pozice fotografky.

V širokém okolí Blanska, Boskovic, Letovic (v okruhu Březová nad Svitavou, Prostějov, Brno a Bystřice nad Pernštejnem) jsem jedna z mála fotografek, co se focení newborn věnuje v takovém rozsahu.

Fotografování miminek probíhá v mém ateliéru, kde je vše potřebné zajištěno, takže se nemusíte ničeho obávat. Je to z důvodu, že již není v mých silách vše potřebné převážet do vašich domovů. Poberu jen malou část a navíc podmínky u vás jsou kolikrát velice špatné (jak prostorem, tak světelností), a to se bohužel odráží i na fotkách.

Ve vašich domácích podmínkách nejsem schopna docílit veškerého komfortu, a posunu, abych mohla stále zvyšovat kvalitu.

Nemusíte se bát, že v některém směru třeba budete strádat, naopak.

INFORMACE KDY A JAK FOCENÍ PROBÍHÁ

Focení miminek probíhá nejčastěji v ideální době v rozmezí 8-12 dnů věku. Časově se pohybuje mezi 2-4 hodinami, podle toho, jak je miminko spavé a spokojené. Fotky novorozenců z tohoto období jsou jedinečné, protože se starším mimčem, byť o pár týdnů, už toto nafotit nelze. Proto si opravdu dobře rozmyslete, zda byste svůj uzlíček štěstí tímto stylem zachytit chtěli nebo ne. Objednávejte se na tohle focení ideálně ještě v těhotenství, nejpozději po příchodu z porodnice domů. Tam už ale riskujete to, že nebudu mít volný termín.

S miminkem pracuji já sama, mamince předávám na krmení či jiné nutné věci. Často slýchávám, že jsem neuvěřitelně trpělivá. Ono to jinak ale ani nejde. Maminky jsou často nervózní z toho, že jim miminko nechce usnout nebo nějaké rekvizity zašpiní. To vůbec nevadí. Se vším se počítá a věřte mi, že nebudete první ani poslední. Vše si čistím sama, tak buďte v klidu. Focení samotné je pro Vás i relaxem, protože můžete na chvíli i „Vypnout“ a jen sledovat. Fotky vašich novorozenců pak budou správnou odměnou.

Dostanete kávičku či jiné občerstvení, uděláte si pohodlí a budete se jen dívat (tedy mimo kojení/krmení atd.). K dispozici budete mít i koupelnu, kdyby bylo potřeba miminko opláchnout, mikrovlnnou troubu. Hned u ateliéru je parkoviště a pár metrů vzdálené dětské hřiště, pro starší sourozence, když budou mít dlouhou chvíli. Kousíček je i les, tak se tatínkové či babičky mohou jít se staršími sourozenci či sami projít třeba.

Někteří namítají, že mají zatím zákaz vycházení s miminkem z domu. Nemusíte se bát. Zákaz je spíš o tom, aby jste s miminkem neabsolvovali dlouhé vycházky, na které ještě není připravené. Naopak k lékaři nebo z porodnice s ním také musíte nějaký ten přejezd autem udělat. U mne budete v domácím prostředí úplně stejně, jako byste byli u sebe doma.

Chtěla bych vás jen poprosit o dodržování zákazu vstupu vašich domácích mazlíčků. Při venkovním focení je s vámi velice ráda nafotím, ale do ateliéru je prosím neberte. Ateliér slouží výhradně pro focení miminek, a proto přítomnost mazlíčků není žádoucí.

Jediné, co budete potřebovat, je vzít s sebou nějakou svačinu. Vzhledem k tomu, že focení trvá cca 3-4 hodinky. Pití bude k dispozici. Případně je v dosahu i pár obchodů a pekárna.

Když by se vám líbilo nějaké foto vašeho miminka natolik, že byste chtěli něco extra, mohu zajistit tisk obrazů, velkých zvětšenin atd.

Rekvizity jsou v mé režii, stejně jako pomůcky k focení, které se snažím postupně doplňovat.

„V životě člověka přichází několik etap, které by rád vtisknul nejen do paměti, ale nějakým způsobem je i uchopil. Proto jsem tu já, abych vám v tom pomohla. Díky mým fotografiím zůstanou vzpomínky navždy hmatatelné...“

fotka miminka

FAKTURAČNÍ ADRESA


Hana Klimešová
Lesní 63
679 02
Ráječko
IČ: 74580761
Nejsem plátce DPH.

KONTAKTY


info@hanaklimesova.cz

+420 721 025 363